Bahsine Turistik Noktaları

Bahsine, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel yerlerinden biridir. Her yıl binlerce ziyaretçi bu muhteşem ve kalabalık bölgeye gelmektedir. Bahsine, Türkiye’nin en önemli tarihi ve doğal güzelliklerinden biridir. Ortaçağ’dan günümüze uzanan pek çok yapıyı ve tarihi değeri bulabilirsiniz.

Bahsine’de Turistik Noktalar arasında öncelikle şehir merkezinin girişinde bulunan, 12. yüzyılda inşa edilmiş tarihi Bârgûn Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Kale içinde kalıntılarını görebildiğiniz kale ve çevresindeki tarihi mekanlar, gezginler için çok çekici vardır. Ayrıca Balıklı Göl’ün hemen yanındaki Bârgûn Kilisesi, özgürlük anıtı ve Gizli Mağara’yı da ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Bahsine’de, 14. yüzyıldan kalma tarihi İbrahim Paşa Köprüsü, Kızıl Köprü ve Makaalik Köprüsü de dikkat çekicidir. Köprülerin her biri aynı zamanda sevimli fotoğraf alanları olarak da kullanılabilir. Bununla birlikte, ünlü Atık Kanyonu’nu da ziyaret etmelisiniz. Özellikle kanoya binmek, nehir boyunca eski köprüleri ve kiliseleri geçmek, ciddi manada zevkli bir deneyim vermektedir.

Bütün bu tarihi ögelerin haricinde, Bahsine’nin güzelliğini keşfetmeye devam edebilirsiniz. Bahsine Plajı, yüz ile su kaydıraklarıyla Akdeniz’in en popüler plajlarındandır. Wave Park sörf tesisleri, taze deniz ürünlerinden lezzetli yemekler sunan balık restoranları, su sporları ve çok sayıda restorasyon merkezi sizi bekliyor.

Muhteşem Bahsine Turistik Noktaları, sizleri keyifli bir tatil geçirmek için bekliyor.

Yorum yapın