Bet Kanyonu Turları

Betkanyonu, dünyanın en eski ve en yaygın jeotermal havuzlarından biri olan Ayvalık ilçesinin çevresinde bulunur. Betkanyonu Turları İzmir’in batısında bulunan bu sakin ve sessiz kanyonun derinlikleriyle keşfedilmesini sağlıyor. Menemen Ovası’na bir sürü ziyaretçi çeken Betkanyonu Turları, doğa ve keyifli tatillerin bol miktarda bulunduğu alanlar arasında.

Kanyonun derinlikleri önceden deniz seviyesinden yaklaşık 150 metre yüksekteydi. Böylece güzel bir manzara oluşturuldu ve kanyon artık turistik bir yere dönüştü. Betkanyonu Turları’nın büyüleyici manzarasının tadını çıkarmanın en iyi yolu tekneyle Keşflokak’tan gezmektir. Turlar kısa sürede kanyonun halk arasında bilinen “Küçük Amazon” olarak da bilinen bitki örtüsü ile kaplı olduğu canlı çayırlara ulaşıyor.

Sürücüler koyda vakit geçirerek eğlenme imkanına sahipler ve Betkanyonu Turları’ndaki renkli bitkilerden insanlar şaşırtıcı fotoğraf çekimleri yapma olanağı elde edebilirler. Ayrıca, batık gemileri de burada yer alıyor ve nefes kesici manzaralar eşliğinde gözlerinizi doyurmanıza olanak tanıyor. Betkanyonu Turları, yemekler ve konaklamalar için de cazip fırsatlar sunuyor.

Betkanyonu Turları, doğanın sesinin, zevkinin ve kokusunun benzersiz güzelliğini keşfetmek isteyenler için Garip Adası, Bazık Koyu ve Davutlar Havuzu gibi adanmış alanlar arasında arama yapmaya değer. Betkanyonu Turları sadece kaçamaklar arasında aramak isteyenler için de harika bir seçenek olarak hizmet veriyor. Betkanyonu Turları, Akbük, Alaybey ve Burhaniye gibi sevimli balıkçı köyleri ziyaret etmenizi de sağlayacaktır.

Yorum yapın