Etli Tumbet Nasıl Yapılır

Etli Tumbet, klasik bir Türk yemeği olan, soğuksu ekşisiyle servis edilen haşhaşlı patates çorbasının bir varyasyonudur. Geleneksel Türk mutfağında en çok sevilen yemeklerden biri ve çoğu insanın favori lezzetidir. Etli Tumbet, çok kolay ve pratik bir tarif ve gerçekten lezzetli bir yemek elde etmek için harika bir tercihtir.

Etli Tumbet’i evde yapmak için, öncelikle haşlanmış, az su ile haşlanmış ya da yağda kızartılmış patatesler gereklidir. Patatesler ufak parçalara doğranır ve bir tencereye konur. Kızarıncaya kadar kızartılırken, üzerine katı bir et çeşidi dövülür veya büyük parçalara ayıklanır. Üzerine domates konservesi, baharatlar, soğuksu ekşisi ve tuz da ilave edilir. Patatesler yumuşayana kadar tencere kapağı kapalı tutularak karıştırılıp pişirilir.

Kendi kendini pişirdikten sonra, etli tumbet ve yanında servis edilen yoğurt, mayonez, salata ile servis edilebilir. Bu tarifi çok kolay ve hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Hazırlamak için gereken malzemeler oldukça uygun maliyetlidir. Canınız etli tumbet istediğinde evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bir tariftir.

Yorum yapın