Tumbet Tarifi

Tumbet, Güney İspanya ve Korsika’da yaygın olarak yapılan bir yemek türüdür. Orta Doğu mutfağından esinlenerek yapılmış olan birçok Meksika ve Latinde yemekler de oldukça benzerlik göstermektedir. Tumbet, her bölgede biraz farklılıklar gösterse de, ana malzemelerin aynı olmasıyla kolayca tanınabilir.

Tumbet, genellikle patates, kabak, biber, yeşil soğan, domates, taze zeytin ve diğer sebzelerin karıştırılmasıyla hazırlanır. Tüm sebzeler, ya lahana gibi ince dilimlenmekte ya da doğranmaktadır. Sebzeler, odun ateşinde güzelce pişirilir. İstenirse, kıyma, sucuk ve diğer et ürünleri de ilave edilebilir. Pişmiş sebzeler, beş parmağınızın ortasına gelen kalınlıkta doğranmış tereyağı, kekik, karabiber, pirinç ve tuzla karıştırılıp servis edilir.

Tumbet, hem lezzetli hem de sağlıklı bir doğal menü arayanlar için mükemmel bir seçenek olmaktadır. Helal sertifikalı tereyağı ve doğal sebzeler kullanılarak hazırlanan Tumbet, sağlıklı ve dengeli bir besin profili sunmaktadır. Tumbet, zengin lezzeti ile kolayca evinizde yapılabilecek ve herkes tarafından sevilen bir Meksika veya Latin yemeğidir.

Yorum yapın